444 44 16

Etkinlikler

Satranç Şampiyonları ÖzdilekPark Bursa Nilüfer’de Kıyasıya Yarıştı!

Satranç Şampiyonları ÖzdilekPark Bursa Nilüfer’de Kıyasıya Yarıştı

19 – 20 Şubat ve 26 - 27 Şubat tarihlerinde 11 ayrı ilde bulunan 14 Özdilek şubemizde düzenlenen satranç turnuvalarımız, 5 – 6 Mart tarihlerinde ÖzdilekPark Bursa Nilüfer’de gerçekleştirilen büyük final ile sona erdi.

Turnuvaya ÖzdilekPark İstanbul’dan katılarak finale kalan Mehmet Fatih Keçeci birinci olarak 2.500 TL değerindeki hediye çekini almaya hak kazandı. Özdilek İzmir’den yarışmaya katılan Umut Adalı ise ikinci olurken Özdilek Düzce’de yarışarak finale kalan Erberk Basri Erdil ise turnuvada üçüncü oldu. İkinci olan finalist 1.500 TL, üçüncü olan finalist ise 1.000 TL’lik hediye çeki ile ödüllendirildi.

Kıyasıya yarışan satranç oyuncularına turnuva anısı olarak madalya ve dereceye girenlere de kupa takdim edildi. İki gün boyunca süren final turuna katılmaya hak kazanan sporcular ve aileleri ile birlikte Bursa’da keyifli bir final turnuvası gerçekleşti.

Özdilek olarak çocukların gelişimini önemsiyoruz

Çocukların ve gençlerin hem beyin gelişimi hem de kişisel gelişimi için oldukça önemli bir kazanım olan satranç, bireylerde; hızlı ve doğru düşünme, planlı hareket etme, olaylara karşı doğru yaklaşım ve doğru kavramaya yönelik yeteneklerini de geliştirmeye katkı sağlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilk ve ortaöğretim kurumlarında seçmeli ders haline de getirdiği satranç sporu, son yıllarda büyük ilgi görüyor.

Geleneksel olarak düzenlediğimiz Özdilek’in Ödüllü Satranç Turnuvası ile çocuk ve gençlere kişilik gelişiminde satrancın pozitif etkilerinden yararlanılmasını, olumlu davranışlar sergilemesini ve “kendine güven” duygusunu aşılamayı amaçlanıyoruz.

Özdilek Holding

© 2022  Özdilek Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması Politikamız / Kullanım ve Koşullar